Jak prawidłowo podłączyć baterię

Jak prawidłowo podłączyć baterię

Podczas wymiany baterii ważne jest prawidłowe podłączenie przewodu doprowadzającego wodę. Często stare, skorodowane przewody zasilające mogą przeciekać lub pękać. Dlatego warto dopłacić do zakupu złączek z plecionki ze stali nierdzewnej, które są dostarczane z uszczelką. Są one droższe niż starszy styl, ale mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Prep Your Workspace

Zanim zaczniesz instalować swój nowy kran, upewnij się, że masz pod ręką niezbędne narzędzia. Najlepiej mieć klucz do umywalki lub inny rodzaj specjalistycznego klucza, który pozwoli dotrzeć do ciasnych miejsc, np. pod zlewem. Należy również mieć pod ręką wiadro lub inny pojemnik, aby złapać wodę, która wycieknie. Poduszka i patelnia lub ręcznik do łapania kropli są również pomocne.

Wyłącz dopływ wody

Najpierw wyłącz dopływ wody do nowej baterii używając zaworu odcinającego. Zrób to przekręcając uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż zobaczysz, że woda przestanie płynąć. Jeśli masz baterię montowaną na ścianie, uważaj, aby nie uszkodzić hydrauliki lub uszkodzić ścianę przez zbytnie wstrząsy.

Odkręcamy baterię od zlewu

Następnie usuwamy nakrętki mocujące, które trzymają baterię w miejscu. Powinieneś być w stanie użyć specjalistycznego klucza do umywalek lub zwykłego klucza nastawnego, aby poluzować, a następnie usunąć te nakrętki.

Przygotuj swoje rury

Musisz mieć przygotowane elastyczne przewody zasilające, które będą biegły od nowej baterii do zaworów odcinających. W zależności od rodzaju posiadanego kranu, może być konieczne przylutowanie rur miedzianych do korpusu zaworu lub użycie odpowiednich złączek PEX. Gdy już je masz, owiń pasek taśmy teflonowej wokół gwintów każdej rury, aby dać jej szczelne zamknięcie.

Alternatywnie, jeśli wymieniasz standardową baterię na model typu mostek, możesz przylutować miedziane lub mosiężne kolanka do każdej linii zasilającej. Zapewni to zakończenie pasujące do wnęki ściennej, więc nie musisz się martwić o wiercenie w ścianach. Jeśli nie jesteś pewien, hydraulik może pomóc.

Aby zainstalować kolanka, przykręć kawałek 1/2-calowego mosiężnego nypla do każdego kolanka, aby przedłużyć go poza ścianę gipsową. Upewnij się, że złączki są wystarczająco długie, aby osiągnąć pożądaną odległość, i przykryj je taśmą klejącą, aby utrzymać zanieczyszczenia z nich podczas instalacji baterii.

Odłącz węże wodne

Zanim odłączysz węże od zaworów doprowadzających wodę, wyłącz zarówno ciepłą jak i zimną wodę w swoim domu. To zmniejszy ciśnienie i pozwoli Ci łatwo zdjąć węże z kranu.

Po odłączeniu węży od zaworów, zdejmij nakrętkę zaciskową na każdej rurze zasilającej za pomocą szczypiec zaciskowych. Jeśli masz kran z dwoma rurkami, każda o innej długości, odkręć najpierw nakrętkę na dłuższej z nich. Po zdjęciu nakrętki, odłącz mniejszą rurkę od większej i odkręć ją drugą parą szczypiec.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *