Jak podłączyć głośnik do laptopa

Jak podłączyć głośnik do laptopa

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą biznesowym w podróży, czy studentem uczącym się w domu, podłączenie głośnika do laptopa to wygodny sposób na poprawienie jakości dźwięku z komputera. Większość laptopów jest wyposażona we wbudowane głośniki, ale jeśli chcesz wzmocnić dźwięk, musisz podłączyć głośniki zewnętrzne. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, możesz użyć portu pomocniczego w laptopie, aby podłączyć głośnik zewnętrzny. Jeśli jesteś użytkownikiem komputerów Mac, możesz również podłączyć głośnik do laptopa za pomocą Bluetooth.

Najpierw musisz się upewnić, że Twój laptop ma funkcję Bluetooth. Jeśli nie, możesz ją włączyć, otwierając menu Ustawienia i wyszukując Urządzenia. Gdy znajdziesz swoje urządzenie, będziesz mógł dodać je do listy urządzeń Bluetooth. Jeśli urządzenie nie pojawi się, być może trzeba będzie zainstalować sterowniki. W takim przypadku należy znaleźć sterowniki na stronie producenta.

Następnie musisz podłączyć do komputera złącze wejściowe audio 3,5 mm (1/8″). Złącze to pasuje do gniazda w typowych słuchawkach. Następnie należy podłączyć drugi koniec kabla do tylnej części głośnika. Będziesz musiał również włożyć dysk dostarczony z głośnikami. Jeśli nie masz kabla AUX, możesz użyć kabla audio stereo 3,5 mm do RCA. Przewód głośnika można włożyć do gniazda RCA, ale jeśli używasz kabla audio stereo 3,5 mm do 3,5 mm, będziesz musiał włączyć głośnik, zanim będziesz mógł to zrobić.

Następnie będziesz musiał podłączyć wzmacniacz do swoich głośników. Możesz podłączyć wzmacniacz do gniazdka ściennego lub do gniazdka przeciwprzepięciowego. Jeśli zdecydujesz się na podłączenie wzmacniacza do gniazdka ściennego, będziesz musiał podłączyć kabel zasilający. Następnie możesz włączyć swój głośnik, przekręcając pokrętło. Jeśli korzystasz z gniazda przeciwprzepięciowego, będziesz musiał nacisnąć przycisk zasilania.

Po podłączeniu laptopa do głośnika, będziesz musiał ustawić głośnik jako urządzenie odtwarzające. Jeśli tego nie zrobisz, głośniki będą automatycznie domyślnie ustawione na głośniki w laptopie. Jeśli chcesz zmienić urządzenie domyślne głośnika, możesz to zrobić, klikając ikonę Ustawienia na pasku systemowym. Możesz też otworzyć Centrum akcji lub Panel sterowania i kliknąć zakładkę Urządzenia i drukarki. Po ustawieniu głośników jako urządzenia odtwarzającego możesz dostosować ich głośność.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, możesz sprawdzić, czy twój komputer ma urządzenie Bluetooth, naciskając klawisze Win+X. Następnie będziesz mógł dodać urządzenie Bluetooth, klikając Dodaj urządzenie. W razie problemów możesz usunąć urządzenie z listy i podłączyć je ponownie. Przed rozpoczęciem procesu parowania należy jednak upewnić się, że głośniki są podłączone do źródła zasilania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *