Jak podłączyć lampę z 3 przewodami

Jak podłączyć lampę z 3 przewodami

Lampa może być dekoracyjnym lub praktycznym elementem wyposażenia, który pomaga skupić się na zadaniach. Niezależnie od tego, czy budujesz lampę od podstaw, czy przerabiasz istniejącą oprawę, możesz rozważyć dodanie 3 przewodów, aby móc podłączyć różne żarówki dla uzyskania różnych nastrojów i poziomów światła.

Najpierw określ, jaki typ przewodu i wtyczki będzie współpracował z Twoją lampą. Jeśli masz płaski przewód, poszukaj płaskiej wtyczki z zaciskiem; jeśli Twoja lampa ma okrągły przewód, będzie wymagała dwubiegunowej wtyczki.

Następnie upewnij się, że nowy przewód lampy ma właściwy rozmiar. Jeśli nie jesteś pewien, jaki jest rozmiar przewodu, poproś o pomoc pracownika sklepu z narzędziami. Zazwyczaj przewód SPT-1 jest odpowiedni do większości lamp i można go kupić w wielu różnych kolorach.

Gdy już wiesz, jaki rozmiar przewodu potrzebujesz, sprawdź go za pomocą testera napięcia. Umieść jedną sondę testera na białym przewodzie neutralnym, a drugą na czarnym przewodzie gorącym. Jeśli obecne jest zasilanie, zobaczysz żółty odcień na przewodach.

Po drugie, wytnij każdą odsłoniętą miedź na czerwonym drucie za pomocą nożyc do cięcia drutu. Zapobiegnie to nagrzewaniu się drutu lub zwarciu, gdy podłączysz przewód.

Po trzecie, owiń przewód kilkoma warstwami taśmy elektrycznej, nakładając ją na czerwoną izolację. Dzięki temu czerwony przewód nie ulegnie zwarciu, gdy podłączysz go do lampy.

Na koniec zabezpiecz czerwony przewód do czarnego przewodu na podstawie lampy za pomocą nakrętki drucianej. Robi się to ręcznie.

Gdy skończysz okablowanie, przetestuj je ponownie, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Jeśli nie, możesz ponownie okablować przewód lub kupić nowe gniazdo.

Przed rozpoczęciem okablowania upewnij się, że nosisz okulary i rękawice ochronne. Jest to szczególnie ważne, jeśli wiercisz w jakimś materiale (np. w niestandardowej podstawie lampy lub kloszu). Jeśli wiertło uchwyci się rękawicy, może wyrwać Ci ręce, a wraz z nimi części ciała!

Gdy już będziesz zadowolony z rezultatów, załóż ponownie osłonę gniazda lampy i zamocuj uchwyt klosza. Następnie wkręć żarówkę i już wszystko gotowe!

Jeśli musisz przełożyć przewody w swojej lampie, upewnij się, że sprawdzisz lokalne pozwolenia na specyficzne wymagania. Zawsze konsultuj się z licencjonowanym elektrykiem lub doświadczonym wykonawcą elektrycznym przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac elektrycznych.

How to Connect a Lamp with 3 Wires

Zanim zaczniesz, upewnij się, że przeczytałeś jak podłączyć obwód elektryczny. Obejmuje to zrozumienie różnych typów przewodów, jak nazywają się przewody, jak działają i jak bezpiecznie z nimi pracować.

Następnie przećwicz podłączanie kabla do lampy i wtyczki za pomocą zestawów przewodów, które będziemy tworzyć w trakcie zajęć. W najbliższych tygodniach użyjemy ich do podłączenia lampy stołowej z wyłącznikiem oraz lampy podłogowej z 4 żarówkami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *