Jak podłączyć głośniki JBL

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z poradniki.org.pl

Korzystanie z głośników JBL to doskonały sposób na bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku z telefonu lub laptopa. Głośniki te dostępne są w różnych rozmiarach, technologiach i modelach. Są one w stanie zapewnić Ci wysokiej jakości dźwięk i wytwarzają dużo basów. Mogą również parować się z innymi głośnikami, co może pomóc Ci w tworzeniu mini koncertów.

Niektóre modele głośników JBL posiadają nawet Bluetooth. Aby podłączyć swój głośnik, musisz wykonać kilka kroków. Po pierwsze, będziesz musiał skonfigurować swoje urządzenie, aby włączyć Bluetooth. Aby to zrobić, będziesz musiał otworzyć ustawienia urządzenia. Możesz to zrobić na komputerze, przechodząc do panelu sterowania, lub na smartfonie, wchodząc w Ustawienia.

Teraz, gdy Twoje urządzenie jest skonfigurowane tak, aby zezwalało na korzystanie z Bluetooth, jesteś gotowy do nawiązania połączenia. Aby to zrobić, musisz znaleźć symbol Bluetooth. Zazwyczaj znajduje się on w pobliżu przycisku “on”, ale może być ukryty pod osłoną głośnika. Jest to mała dioda LED, która miga na biało, wskazując, że urządzenie szuka połączenia.

Jeśli Twoje urządzenie jest wyposażone w smartwatch lub asystenta głosowego, możesz mieć możliwość odtwarzania muzyki z głośników JBL za pomocą szybkiego stuknięcia w ekran. Ponadto możesz mieć możliwość odtwarzania zapisanych plików muzycznych na swoim głośniku. W niektórych przypadkach konieczne będzie podłączenie kabla audio 3,5 mm.

Gdy będziesz gotowy do nawiązania połączenia, znajdziesz przycisk JBL connect. Znajduje się on zazwyczaj po lewej stronie przycisku “on”. Gdy go znajdziesz, będziesz musiał go nacisnąć, aby rozpocząć pracę. Może to zająć kilka sekund.

W niektórych przypadkach do sparowania głośnika ze smartfonem konieczne będzie użycie aplikacji JBL. Ta aplikacja jest zwykle kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS i Android. Można ją pobrać z App Store lub Google Play. W aplikacji będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje głośniki i zmienić poziom głośności każdego z nich. Możesz również dostosować czułość głośników, a nawet podłączyć wiele głośników do urządzenia mobilnego.

Głośnik JBL ma wiele funkcji, w tym możliwość parowania z innymi głośnikami i odtwarzania muzyki. Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz mógł korzystać z nich wszystkich naraz. Aby odtwarzać muzykę ze wszystkich głośników jednocześnie, musisz wybrać inny tryb. Możesz wybrać tryb “Party” lub tryb “Stereo”.

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twoje urządzenie jest w stanie sparować się z głośnikiem JBL, jest odtworzenie szybkiej melodii. Po włączeniu urządzenia zobaczysz małą diodę LED, która będzie migać na biało, wskazując, że urządzenie szuka możliwości sparowania. Jeśli nie widzisz tej diody, prawdopodobnie jesteś w bezpiecznym miejscu. W ten sposób głośnik JBL mówi: “Hej, jestem tutaj. Połączmy się”.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *