Jak okablować lampy zewnętrzne

Jak okablować lampy zewnętrzne

Niezależnie od tego, czy dodajesz pojedyncze światło zewnętrzne, czy cały nowy system oświetlenia krajobrazu, okablowanie świateł jest kluczowym krokiem w ich uruchomieniu. Jeśli jesteś początkujący, lub jeśli masz ograniczone doświadczenie elektryczne, to może być lepiej zatrudnić licencjonowanego elektryka do obsługi zadania dla Ciebie. Ale jeśli jesteś doświadczonym właścicielem domu i masz czas, aby zająć się tym projektem, to jest kilka rzeczy, które można zrobić samemu, aby zaoszczędzić pieniądze i dostać pracę szybko.

Wybór właściwego osprzętu

Kiedy wybierasz swój nowy osprzęt, upewnij się, że rozważasz styl i jakość produktu. To określi jego żywotność, jak również to, jak dobrze oświetli twoje podwórko w nocy. Na przykład, jeśli stawiasz latarnię na ścianie, szukaj takiej, która jest wykonana z aluminium lub stali i ma trwałe wykończenie. Upewnij się również, że lampa ma przezroczysty szklany klosz, który przepuszcza naturalne światło.

Następnie, sklep dla żarówek, które będą pasowały do wielkości i mocy twojego oprzyrządowania. Możesz znaleźć żarówki, które są specjalnie zaprojektowane dla wiszących urządzeń, lub możesz wybrać ze standardowych rozmiarów żarówek domowych. Jeśli instalujesz zawieszkę na zewnątrz, spróbuj poszukać oprawy, która ma daszek, który można podciągnąć, aby zakryć żarówkę.

Wiring the Lights

Zanim zaczniesz podłączać swoje światła, ważne jest, aby upewnić się, że drut, którego planujesz użyć jest odpowiedni dla niskiego napięcia oświetlenia zewnętrznego. Powinieneś użyć drutu o grubości 10 do głównych linii do transformatora i 12 do linii między każdym światłem. Cieńszy drut spowoduje “spadek napięcia”, co oznacza, że im dalej światło jest od transformatora, tym mniejsza będzie jego jasność. Użycie trójnika w celu stworzenia dwóch krótkich linii zamiast jednej długiej może pomóc zredukować ten problem.

Instalacja drutu

Możesz uruchomić swój przewód oświetlenia krajobrazu bezpośrednio do ziemi, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, ale to jest bardziej powszechne, aby uruchomić go przez kondukt, który jest zakopany w ziemi. Ten rodzaj rur ma ekranowane, izolowane zewnętrzne, które zapobiega przedostawaniu się wody i uszkodzeniu przewodów. Ważne jest, aby zakopać przewody na głębokość co najmniej 6 cali, ponieważ mogą one zostać uszkodzone przez napowietrzoną glebę.

Bury Your Wire After You’ve Connected Everything

Gdy jesteś zadowolony ze swoich świateł, nadszedł czas, aby zakopać drut oświetlenia krajobrazowego w ziemi. Zanim to zrobisz, przetestuj napięcie świateł i obserwuj je w nocy, aby upewnić się, że włączają się i pozostają włączone przy odpowiedniej mocy. Jeśli światła nie włączają się lub napięcie jest zbyt niskie, dostosuj połączenia i ponownie zakop przewody.

Pamiętaj, że musisz zostawić trochę dodatkowego przewodu do przenoszenia świateł po ich podłączeniu. Jeśli tego nie zrobisz, możesz przypadkowo przesunąć jedno ze świateł i złamać je podczas próby ponownego podłączenia do skrzynki rozdzielczej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *