Niezależnie od tego, czy instalujesz nowy zlew, czy baterię, ważne jest, aby upewnić się, że oba elementy są prawidłowo podłączone. Jeśli nie są, woda będzie z nich wypływać, powodując poważne uszkodzenia zlewu.
Najpierw należy zdjąć starą baterię i wszystkie elementy złączne ze zlewu. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą klucza do umywalek i kilku innych wspólnych narzędzi, które powinny zająć mniej niż godzinę.
Gdy zlew jest już czysty, nadszedł czas na zainstalowanie nowej baterii. Można to zrobić samemu lub z pomocą hydraulika.
Porada #1: Zmierz otwór w zlewie
Aby określić, gdzie nowa bateria będzie pasować, zacznij od zmierzenia od tyłu zlewozmywaka do otworu w blacie lub szafce bazowej. Dzięki temu dowiesz się, gdzie umieścić rury zasilające i końcówki, które połączą je z zaworami odcinającymi.
Być może trzeba będzie również zaznaczyć otwory na mechanizm korka spustowego. Większość zlewów łazienkowych jest zaprojektowana tak, aby pomieścić zespół pop-up, który podnosi i obniża korek spustowy w razie potrzeby. W zależności od modelu, być może trzeba będzie użyć śrubokręta lub klucza, aby usunąć stary korek spustowy.
Porada #2: Nałóż uszczelkę lub kit hydrauliczny na dno zlewu, zanim wsuniesz przez niego baterię
Następnie nałóż niewielką ilość kitu hydraulicznego lub uszczelki na dno zlewu, zanim wsuniesz baterię przez jej otwór (otwory). Dzięki temu woda nie dostanie się pod baterię i do otworów w zlewie.
Porada #3: Nałóż nakrętki mocujące na baterię Po nałożeniu kitu lub uszczelki wsuń baterię przez otwór(i). Dokręć nakrętki montażowe do końca, aby zamocować baterię na zlewie.
Krok #4: Podłączenie przewodów zasilających do zlewu Jeśli Twoja bateria nie ma jeszcze dołączonych elastycznych przewodów zasilających, musisz je poprowadzić od nowej baterii do zaworów zasilających. Można to zrobić za pomocą złączek z plecionki ze stali nierdzewnej, które mają uszczelki na każdym końcu, co jest znacznie bardziej bezpieczne niż tradycyjne połączenia nakrętkami linii zasilającej.
Jeśli używasz elastycznej rury zasilającej, owiń pasek taśmy teflonowej wokół jej gwintów, zanim podłączysz ją do zlewu. Stworzy to szczelne zamknięcie, które zapobiegnie przeciekom.
Alternatywnie można użyć chromowanych przewodów zasilających, które są bardziej wytrzymałe niż elastyczne rury i mogą być używane z każdym kranikiem. Co prawda kosztują one więcej niż węże, ale są warte dodatkowego wydatku.
Porada #5: Sprawdź czy twoje przewody zasilające i końcówki są szczelne
Łatwo jest przegapić przecieki w twoich przewodach zasilających, kiedy pracujesz w ciemności, więc nie zapomnij sprawdzić ich po instalacji. Aby to zrobić, musisz zdjąć perlator (to małe sitko na kranie, które powstrzymuje zanieczyszczenia przed zatkaniem perlatora) i przepłukać rury kranu. W ten sposób usuniemy wszelkie osady mineralne, które mogły dostać się do przewodów zasilających, gdy ciągnąłeś i pukałeś je, aby zainstalować nowy kran.
Podobne tematy