Korektory graficzne to urządzenia, które umożliwiają dostosowanie charakterystyki częstotliwościowej sygnału audio. Są one istotną częścią systemu dźwiękowego i mogą mieć znaczący wpływ na to, jak słyszysz swoją muzykę.
Mogą być bardzo drogie, ale są wartą uwagi inwestycją. Oferują prostą, ultraprecyzyjną kontrolę tonów, która robi różnicę między przeciętnym dźwiękiem a olśniewającym.
Jak podłączyć korektor graficzny Technics
Zanim będziesz mógł podłączyć korektor graficzny Technics, będziesz musiał zebrać wszystkie niezbędne elementy. Obejmuje to odbiornik, equalizer i wzmacniacz. Może być również potrzebny przewód zdalnego włączania, który należy podłączyć do przewodu zdalnego włączania korektora.
Na początek potrzebny będzie amplituner, który posiada wyjścia przedwzmacniacza i inne odpowiednie wejścia. Wiele odbiorników jest kompatybilnych z korektorami graficznymi, ale przed zakupem sprzętu musisz sprawdzić instrukcję obsługi lub skontaktować się z producentem.
Będziesz również potrzebował pary kabli RCA do swojego korektora. Są to zazwyczaj te same kable, których używa się do podłączenia komponentów źródłowych, takich jak gramofony i odtwarzacze CD. Długość kabli powinna odpowiadać odległości pomiędzy amplitunerem a korektorem.
Teraz musisz podłączyć kable RCA do wyjść i wejść przedwzmacniacza w amplitunerze. Upewnij się, że końcówki kabli są sklejone taśmą, aby zapobiec ich rozchodzeniu się.
Gdy już to zrobisz, możesz podłączyć korektor do odbiornika stereo za pomocą kabli RCA. Będziesz potrzebował 2 pary kabli RCA, a ich długość powinna odpowiadać odległości pomiędzy korektorem a amplitunerem.
Pierwszy zestaw kabli RCA należy podłączyć do portu wyjściowego equalizera. Port ten jest oznaczony jako “REC OUTPUT” na equalizerze. Drugi zestaw kabli RCA należy podłączyć do portu wejściowego i wyjść głośnikowych odbiornika.
Dzięki temu będziesz mógł regulować poziom głośności w amplitunerze, jak również kontrolować tonację muzyki. Następnie możesz użyć suwaków i przycisków na korektorze graficznym, aby dokonać regulacji.
Dobrej jakości korektor graficzny oferuje szeroki zakres częstotliwości i może być precyzyjnie dostrojony do Twojego gustu. Można go również użyć do dostrojenia ogólnego dźwięku systemu poprzez wzmocnienie lub obcięcie określonego zakresu częstotliwości.
Podczas regulacji EQ, należy zawsze pamiętać o równowadze pomiędzy podbiciem i obcięciem. Jeśli chcesz na przykład zwiększyć ilość basu, podbij go tak bardzo, jak to możliwe bez powodowania szorstkości lub zniekształceń.
Powinieneś również obciąć go tak bardzo, jak to możliwe, ale nigdy nie przekraczaj trzech dB w żadną stronę. Berry odradza zmianę EQ poza ten punkt, ponieważ może to spowodować, że muzyka będzie brzmiała nienaturalnie.
Dobry EQ nie tylko wzmocni lub obetnie sygnał, ale także ułatwi usłyszenie oryginalnego dźwięku. Pomoże również sprawić, że Twoja muzyka będzie brzmiała bardziej autentycznie i dokładnie, co właśnie próbujesz osiągnąć za pomocą korektora graficznego.
Podobne tematy